Czym różni się gitara klasyczna od akustycznej?

Zdecydowaliśmy się na kupno naszej pierwszej gitary. Warto podejść do tematu rozważnie. W końcu chcemy, aby nasza gitara służyła nam przez wiele lat. Na początek warto, abyśmy wiedzieli, czym różni się gitara akustyczna od klasycznej. Gitary akustyczne są zazwyczaj większe od klasycznych, przez co brzmienie jest głębsze. Gryfy w klasykach są szersze. Rozróżnić można te dwa typy gitar również przez rodzaj strun – klasyczna posiada struny nylonowe, a akustyczna metalowe.

Jeżeli wiemy już jaki typ gitary chcemy – możemy zabrać się za poszukiwania dobrej marki, a tych na rynku jest bardzo dużo, od polskich, aż po zagraniczne. Możemy w tym celu poszukać w internecie forum gitarowego, lub wybrać się do sklepu muzycznego, gdzie dostaniemy wiele ważnych wskazówek odnośnie wyboru marki.

Gdy już podejmiemy decyzje odnośnie marki musimy skupić się na modelu, wysokości strun, kształcie i na kolorze ;) Warto przed zakupem sprawdzić, czy gitara dobrze leży w naszych rękach i czy nie mamy za wysoko strun. Bolesne odciski przez zbyt wysoką akcje strun mogą nas szybko zniechęcić do dalszej gry.

Pamiętajmy jednak, że prawie każdą gitarę można wyregulować. Wystarczy zapytać o to w sklepie, lub przejść się do lutnika, który ustawi nam gitarę tak, że nie będziemy jej chcieli wypuścić z rąk. Kiedy model i kolor jest już wybrany, a gitara ustawiona, to nie pozostaje nam nic innego, jak rozpocząć naukę na naszym nowiutkim instrumencie.

This entry was posted in Gitary. Bookmark the permalink.

Comments are closed.